Joga jak zacząć? Pierwsze kroki z jogą.

Po co ćwiczyć jogę?

Każdy z nas ma wobec niej zupełnie inne oczekiwania. Jedni ćwiczą, ponieważ chcą się wyciszyć, ukoić umysł, drudzy stawiają na budowanie wewnętrznej siły, a kolejnym zależy na pięknej figurze. Bez względu na oczekiwania musisz wiedzieć, że jeśli ćwiczysz regularnie, to na pewno osiągniesz oczekiwane rezultaty!

Kto może ćwiczyć jogę?

Joga każdemu pozwala dążyć do podwyższenia jakości swojego życia. Dzieje się to bardzo delikatnie, z uwzględnieniem indywidualnych cechy charakteru. Twój wiek, waga, aktualna forma fizyczna czy wyznanie nie ma żadnego znaczenia. Odbądź spokojną podróż we własne wnętrze, posłuchaj co się dzieje w środku, odrzuć zahamowania.

A teraz kilka praktycznych wskazówek, jak wybrać odpowiednią szkołę jogi.

Weź pod uwagę kwestie praktyczne, takie jak:

 • wielkość grup – liczba osób powinna być na tyle mała, aby nauczyciel bez problemu mógł korygować wszystkich uczestników.
 • warunki do praktyki,
 • godziny zajęć.

Strój

Nie ma ustalonego stroju. Najważniejsze by było Ci wygodnie. Pamiętaj, że zbyt obcisłe ubranie będzie krępować ruchy, a za luźne zwija się podczas zmian pozycji i bardzo utrudnia mi korektę. Bardzo proszę o związanie włosów. Jogę praktykuje się na boso.

Sprzęt

Nic nie musisz ze sobą przynosić. Dobra szkoła jogi wyposażona jest w maty, koce, paski , bloczki czy krzesła.

Przed zajęciami jogi:

 • Nie jedz przynajmniej dwie godziny przed rozpoczęciem zajęć,
 • Przynieś ze sobą ręcznik,
 • Jeśli masz jakiś problem natury zdrowotnej lub kontuzję zgłoś mi to koniecznie, zmodyfikuję wtedy praktykę zgodnie z twoimi potrzebami,
 • Przyjdź około 10-15 min przed zajęciami, tak by spokojnie się przebrać i o wyznaczonej godzinie już czekać na macie.

Czego możesz się spodziewać po pierwszych zajęciach jogi?

Na początku poruszy Twoje ciało, poczujesz lekkie zakwasy, stawy, ścięgna, mięśnie. Później będziesz przechodzić do ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń na koncentrację. Aby jak najwięcej wynieść z zajęć musisz odrzucić zawstydzenie, tym, że Twoja kondycja nie jest w szczytowej formie. Nie potrafisz stać na głowie, utrzymać równowagi czy dotknąć dłonią podłoża? Nie znasz asan? I co z tego? Po to masz mnie!

Razem będziemy pracować nad wsłuchaniem się w Twoje własne możliwości, a następnie w najlepszym dla Ciebie tempie, będziemy przekraczać obecne bariery. Nasze ćwiczenia będą prowadzić do uspokojenia niekończącej się gonitwy myśli i osiągnięcia stanu możliwie jak najgłębszej koncentracji.

Co możesz osiągnąć jeśli zdecydujesz się na regularne ćwiczenia?

 • Wzmocnisz mięśnie i ścięgna,
 • Nabierasz coraz większej sprawności,
 • Spalisz kalorie,
 • Twój umysł się wyciszy, a ciało zrelaksuje.

 

Zapraszam Cię na pierwsze zajęcia. Zapisz się!

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko