Medytacja  

Uspokojenie ożywionego umysłu. Wspinając się po szczeblach jogi będe miała przyjemność towarzyszyć ci podczas medytacji. Chodż słowo pochodzi od łacińskiego meditatio czyli zagłębienie , w istocie oznacza stan pozbawiony myśli. Jest sztuką poznawania siebie ,refleksji,przenikliwej obserwacji. Oznacza zagłębianie w siebie w najgłębsze pokłady naszego bytu. Ta praktyka pozwoli ci na zrozumienie własnej duchowej natury i przeniesie do duchowego wymiaru.
Mówi o tym każdy autoryzowany skrypt opisując efekt medytacji jako możliwość samorealizacji   czyli stanu w którym zrozumiesz kim jesteś w swojej esencji. Skoro jest to dyscyplina duchowa powinna być poprowadzona przez osobę samozrealizowaną duchowo.Rozpoznasz ją  nie przez oczy czyli patrząc na nią , ale przez uszy słysząc ją.
Medytacja występuje w różnych religiach i jest praktykowana zarówno w buddyżmie,hinduizmie jak i w islamie i chrześcijaństwie.         Jeśli pragniesz wprowadzić już medytacje do swojego życia  wystarczy, że  rozpoczniesz :
- praktykować łagodność
-wpuść do swojego życia siłę dobroci
-odżywiaj się odpowiednio do swojej konsytucji psychofizycznej (budowy ciała i cech psychicznych określanych przez dominującą dosha)
- wypełnij dom naturalnymi zapachami
-zrób coś dobrego dla innych
-zostań wegetarianinem
-praktykuj jogę w Szkole Jogi
Zapraszam
joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko