Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Możliwościami ludzkiego ciała, sportem i jego wpływem na człowieka interesuję się od dawna, zastanawiałam się nad pójściem na studia medyczne, po długich przemyśleniach wybrałam fizjoterapię. Cały czas jednak czułam, że zamiast zajmować się rehabilitacją wolałabym pomagać ludziom ustrzec się przed chorobą. Wtedy zainteresowałam się jogą, zafascynowała mnie! Odkryłam jak pomaga odreagować, wyciszyć się, zrozumieć lepiej samą siebie. Zachwyciła mnie jako filozofia, która pomaga poznać własne ciało i ducha, jak uczy żyć w harmonii ze sobą i z naturą, jak pozwala na poszukiwanie własnej przestrzeni, odnalezienie oddechu i energii w ciele.

Jestem absolwentką szkoleń Jogi Jivamuki, zdobyłam uprawnienia państwowe w kraju, ukończyłam liczne kursy i warsztaty. Chciałam się dzielić tym, czego się nauczyłam, więc w 2000 roku założyłam Szkołę Jogi, jej forma edukacyjna jest oparta na tradycji starożytnej wiedzy.

Hatha Joga

Wybór odpowiedniej dla siebie ścieżki zależy od indywidualnych skłonności i zainteresowań, ja zdecydowałam się na Hatha Jogę, która opiera się na 3 podstawowych elementach:

  • pozycje, nazywane asanami,
  • oddech, czyli pranajama,
  • oraz medytacja.

Hatha Joga uważana jest za najstarszą formę ćwiczeń psychofizycznych. Bardzo ważne są ćwiczenia fizyczne, choć raczej w łagodnej formie. Polega na odpowiednim balansowaniu oddechem w połączeniu z ruchem ciała i stanem umysłu. Figury wykonuje się powoli i dokładnie kontroluje oddech.

Dobrze jest rozpocząć praktykę od hatha-jogi. Jest ona usystematyzowana i precyzyjna. Wszystkie elementy praktyki następują logicznie po sobie. To sprawia, że praca nad sobą jest metodyczna, a dzięki temu bezpieczna.

Jeżeli chcesz nad sobą popracować.

Szukasz spokoju, równowagi. Po prostu spróbuj.

Zadzwoń do mnie i umów się na pierwsze zajęcia.

Zapraszam

Kazimiera Prusko

 

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko