Zajęcia dla dzieci mają charakter zabawy i przygody z pozycjami jogi, które są niezwykle ekspresyjne i dzięki temu łatwo jest wzbudzić zainteresowanie najmłodszych. Najważniejszymi elementami zajęć dla dzieci są obrazy barwne, opowieści i zabawy. Ćwiczenia są proste i mają jasne cele: skłony do przodu oraz zwroty wspomagają przepływ płynu limfatycznego przez organizm dziecka, a skłony w tył „otwierają” klatkę piersiową i stymulują oddychanie. Pojawiają się także ćwiczenia oddechowe oraz medytacja, która poprawia siłę koncentracji.

Zależy mi by od najmłodszych lat pracować nad silnym i zdrowym ciałem, ale także zadowolonym umysłem i poczuciem wewnętrznego spokoju Twojej pociechy. Większa świadomość siebie, pomoc w kontroli nastroju, budowa silnej samooceny, czy umiejętność wyciszania emocji to niezwykle ważne elementy, im szybciej Twoje dziecko zacznie je przyswajać, tym lepiej.

Jak się przygotować dziecko do zajęć jogi?

Zasady są dokładnie takie same jak dla dorosłych.

  • Nie  podawaj dziecku jedzenia przynajmniej dwie godziny przed rozpoczęciem zajęć,
  • Przyjdź z nim około 10-15 min przed zajęciami, tak by spokojnie zdążyło się przebrać i o wyznaczonej godzinie już czekać na macie.

Zapisz swoje dziecko na pierwsze zajęcia.

Zapraszam

Kazimiera Prusko

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko

joga hormonalna, 55+, Szkoła Jogi Kazimiery Prusko

Zapraszam

Kazimiera Prusko