Joga dla
kobiet w ciąży

Celem zajęć jest wsparcie mentalne oraz przygotowanie fizyczne
i emocjonalne do porodu.

Joga w ciąży

W Szkole Jogi od 15 lat są prowadzone zajęcia dedykowane kobietom w ciąży. Za nami 200 szczęśliwych porodów i niekończącej się radości, wzruszeń i spełnienia . Często na zajęciach jogi mam przyjemność poznać tę istotę, która słyszała mnie i odczuwała. Mogę jej spojrzeć w oczy i zobaczyć w rzeczywistości cud istnienia .

Rola jogi w ciąży

W tradycyjnym systemie kobiety zgłaszają się do szkoły rodzenia ok 28 tygodnia ciąży, co daje im możliwość przygotowania do porodu jedynie w sferze czysto fizycznej. Cała sfera emocji i szeroko pojmowanej psychiki zostaje wówczas niestety pominięta. Przyszłe mamy natomiast mają możliwość uczestniczenia w zajęciach jogi dla kobiet w ciąży od samego początku ciąży, a nawet wcześniej – na etapie jej planowania.

Chcę mieć dziecko

Pomyśl o przygotowaniu do ciąży na rok przed pożądanym terminem poczęcia. Zdrowy spokojny tryb życia, zrównoważona dieta, unikanie stresu, wyznacz w tygodniu czas tylko dla siebie: spacer, joga, czytanie książek, relaksacyjny masaż. Joga pomoże utrzymać równowagę hormonalną chroni przed poronieniem oraz poprawi stan twojego zdrowia.

Jestem w ciąży

Zapisując do Szkoły Jogi na zajęcia dedykowane przyszłym mamom otrzymasz przede wszystkim odpowiednią wiedzę na temat ciąży oraz wiarę we własne możliwości. Celem zajęć jest zmiana sposobu myślenia z “nie urodzę dziecka bez pomocy” na ,,moje ciało wie jak urodzić dziecko i mam wrodzoną siłę by samodzielnie tego dokonać ” W radzeniu sobie z obawami dotyczącymi ciąży z pewnością pomogą mamie spotkania z innymi kobietami w ciąży, które są w podobnej sytuacji.

W ciąży chodzę na jogę

Dzięki regularnej praktyce jogi skorygujesz wadliwą postawę ciała, poprawisz krążenie krwi oraz zlikwidujesz ociężałość. Bogata w tlen krew usuwa szkodliwe toksyny, po każdych zajęciach podnosi się odporność więc regularna praktyka chroni przed infekcjami. Twoje mięsnie staną się mocniejsze i wytrzymałe . Dzięki wykonywanym pozycją unikniesz: zaparć, żylaków, bólów kręgosłupa, zachowasz dobrą kondycję po połogu. Medytacja ukoi nerwy.

Przykładowa
sesja jogi w ciąży

– ćwiczenia rozlużniające ( m.oczu ,szyi , głowy )
– ćwiczenia wzmacniające ( m . kl piersiowej , ramion , ud , pleców )
– ćwiczenie mięśni dna miednicy i brzucha
– nauka świadomego oddechu
– relaks
– wizualizacja porodu
– afirmacje

"Akt narodzin wymaga odwagi, by sobie odpuścić, wyzbyć się
wszelkich utrwalonych nawyków i polegać na jednej rzeczy
- na mocy własnej świadomości,
własnego reagowania, czyli na własnej kreatywności"

- Elisabeth Nobel