Joga dla mam w połogu i z niemowlakami

Każde dziecko, ale szczególnie niemowlę ma zachowany pęd do rozwoju. Cechuje go: cierpliwość, nieugięta wola do osiągania kamieni milowych w rozwoju psychoruchowym, naturalność, ambicja wytrwałość. W tym okresie dzieci odkrywają swoje ciało oraz otaczający ich świat bawiąc się z nim za pośrednictwem zmysłów.
Porozumiewają się z mamą za pomocą: dotyku, wzroku, słuchu, równowagi, czucia głębokiego. Wszystkie informacje zmysłowe (sensoryczne) docierające z ciała i z otoczenia są ważne dla budowania wiedzy o sobie i otaczającym dzieci świecie.

W prawidłowym rozwoju dziecka niezwykle ważny jest ruch i osobiste doświadczenie zmysłowe niemowlaka. W Szkole Jogi stworzyliśmy  zajęcia  Jogi  z niemowlakami i w połogu spełniając potrzeby niemowlaka i mamy. Dobrze zaplanowane i systematycznie wykonywane  ćwiczenia plus zabawa stanowią fundament do prawidłowego rozwoju dziecka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę ,że malutkim dzieciom towarzyszą stany napięcia, które fizycznymi ćwiczeniami możemy zmienić w okresy rozluźnienia. Szczególnie
jeśli są wykonywane  w przyjaznym środowisku i z osobą najbliższą.

Poród  jest ogromnym wysiłkiem dla kobiety , dla jej ciała i psychiki. Pod koniec porodu i w kolejnych dniach układ hormonalny wydziela kortyzol i beta-endorfiny, które zmniejszają ból i wywołują poczucie ulgi, a czasami nawet euforii. Ponadto rosnąca miłość ku dziecku i uznanie płynące ze strony najbliższych sprzyja przekształceniu porodu z trudnego doświadczenia na pozytywne wspomnienie. Często po raz pierwszy kobieta  czyje się w pełni odpowiedzialna, silna, zdecydowana, zdolna do podejmowania decyzji.
Po porodzie należy Ci się odpoczynek. Pamiętaj jednak, że zbyt długi bezruch spowalnia krążenie i opóźnia procesy gojenia.

Zajęcia  jogi  z Niemowlakami i w połogu zostały tak zaplanowane abyś mogła włączyć do praktyki swoje dziecko jednocześnie wracać do formy. Praktykując specjalnie przygotowane pozycje wzmacniające: m. brzucha, przeponę miednicy, plecy, ramiona oraz m. nóg.  Zwracając uwagę na naukę stanu wyciszenia oraz relaksu, które zrównoważą energię w organizmie i przywrócą poziom równowagi.  Pozwalając odnaleźć Twój własny poziom komfortu i dobrego samopoczucia.

Kiedy się spotykamy?

  • wtorek  i czwartek  godz. 10.30

Co ze sobą zabrać?

  • matę,
  • kocyk dla maluszka,
  • jogę praktykujemy na boso,
  • swobodny strój.

Masz pytanie ? Napisz lub zadzwoń  z przyjemnością odpowiem :)

Zapraszam
Kazimiera Prusko