Właściwe podejście do jogi

Joga to:

– podporzadkowanie niższego pragnienia wyższemu
– prowadzenie swojego umysłu z niewiedzy ku mądrości, z bólu, strachu, cierpienia – do szczęścia, spokoju, radości i pokoju.
– uczy kontroli metod kontrolowania silnych fal myślowych
– leczy dolegliwości psychiczne i fizyczne w sposób całkowicie pewny
– bada przedmiot i podmiot
– nie ma większej rzeczy niż poznanie samego siebie

Zrozum, praktykuj i odczuwaj.

Regularna praktyka jogi

Na początku Joga poruszy Twoje ciało, poczujesz lekkie zakwasy, stawy, ścięgna, mięśnie. Później będziesz przechodzić do ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń na koncentrację. Aby jak najwięcej wynieść z zajęć musisz odrzucić zawstydzenie, tym, że Twoja kondycja nie jest w szczytowej formie. Nie potrafisz stać na głowie, utrzymać równowagi czy dotknąć dłonią podłoża? To nie ma znaczenia, w tym pomoże Ci nauczyciel!

Pierwsze zajęcia

WYGODNE UBRANIE

Nie ma ustalonego stroju. Najważniejsze by było Ci wygodnie. Pamiętaj, że zbyt obcisłe ubranie będzie krępować ruchy, a za luźne zwija się podczas zmian pozycji i bardzo utrudnia ewentualną korektę pozycji. Dla własnej wygody dobrze jest też związać włosy. Jogę praktykujemy na boso.

SPRZĘT

Nic nie musisz ze sobą przynosić. Dobra szkoła jogi wyposażona jest w maty, koce, paski , bloczki czy krzesła.

 ISTOTNE WSKAZÓWKI

  • nie jedz przynajmniej dwie godziny przed rozpoczęciem zajęć,
  • przynieś ze sobą ręcznik,
  • jeśli masz jakiś problem natury zdrowotnej lub kontuzję, zgłoś to koniecznie, praktyka zostanie zmodyfikowana zgodnie z Twoimi potrzebami,
  • przyjdź około 10-15 min. przed zajęciami, tak, by spokojnie się przebrać i o wyznaczonej godzinie już czekać na macie.

Zajęcia

Pomożemy Ci dopasować poziom zajęć do Twojej aktualnej
formy fizycznej.