Pilates

Metoda z zasadami.

Nie, pilates nie jest alternatywną nazwą do określenia treningu na brzuch, uda i pośladki. Pilates nie jest przeznaczony tylko dla osób starszych – a już w ogóle nie jest domeną kobiet. Nie jest rodzajem fizjoterapii. Pilates nie jest ani żenujący, ani łatwy, ani też nowym gorącym trendem. Przede wszystkim jednak: pilates  to nie joga.

Czym jest zatem pilates ?

Pilates jest czymś w rodzaju gimnastyki

To trening , który niejako mimochodem świetnie kształtuje sylwetkę, wzmacnia kontury, zapewnia płaski brzuch i niesamowitą charyzmę. Trening odbywa się w małych grupach, przy czym jednak same ćwiczenia są bardziej środkiem do osiągnięcia celu. Zasadniczo chodzi o utrzymanie w ruchu głębokich partii mięśni brzucha i dna miednicy – tzw. powerhouse – w różnych pozycjach oddziaływania siły grawitacyjnej.

Pilates nie jest nowy

Już w latach dwudziestych poprzedniego wieku pochodzący z Nadrenii Joseph Pilates opracował w USA  jedyny w swoim rodzaju system ćwiczeń fizycznych. W centrum jego koncepcji  znajduje się kręgosłup jako element nośny ciała, umożliwiający jakikolwiek ruch. ,,Wyprzedzam  swoją epokę o 50  lat ” – powiedział kiedyś Pilates zapytany o przyszłość swojej metodologii. Jak się okazało miał rację. Dzisiaj na całym świecie miliony ludzi ćwiczy według jego zasad.

Chodzi o zasadę

Przyglądając się z boku trening Pilates przypomina gimnastykę szkolną, koncepcję gimnastyki z lat 90-tych lub też jogę. Nic błędniejszego – cecha wyróżniającą trening  metodą  Pilatesu jest jego systematyczna podstawa, na którą składają się zasada koncentracji, kontroli, wyśrodkowania, precyzji oraz płynności.

Zapraszam  na  praktyczne zajęcia metoda pilates, które niosą ze sobą ogromny potencjał :)

Kiedy się spotykamy?

  • wtorek  i czwartek godz. 20.30